• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

belka studies

Modern specializations

 

 

belka education

Excellent prepared staff

 

 

belka laboratories

Perfectly equipped laboratories

 

 

 

belka news

Dr hab. Adam Bobryk odznaczony
Krzyżem Wolności i Solidarności

 IMG 9041

Bardzo miło nam zakomunikować, że dr hab. Adam Bobryk, prof. UPH z Naszego Instytutu został wyróżniony Krzyżem Wolności i Solidarności. Nagrodzeni zostali nim przez prezydenta RP, działacze opozycji demokratycznej z lat osiemdziesiątych. Podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, Krzyże wręczył dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie Marcin Krzysztofik.

 

Występując w imieniu odznaczonych, Adam Bobryk stwierdził, iż gdy rozpoczynano działalność na rzecz przemian demokratycznych i uzyskania suwerenności przez Polskę, nie spodziewano się nagród, a represji, które wielu dotknęły. „Nie widzieliśmy wtedy jednak innej możliwości jak działanie by doprowadzić do zmiany systemu, by uzyskać wolność, demokrację i by na polskiej ziemi nie stacjonowały obce wojska. Zawsze jeżeli chce się budować przyszłość należy pamiętać o przeszłości. Dlatego dobrze, że obecnie pamięta się o tych wydarzeniach i ludziach, którzy podejmowali działania w trudnych czasach. Na tych doświadczeniach warto budować przyszłą Polskę i udoskonalać tą która obecnie jest”.

 Adam Bobryk, w latach osiemdziesiątych działacz opozycji demokratycznej (m.in. Komitetu Oporu Społecznego, Solidarności i Niezależnego Zrzeszenia Studentów). Drukarz pism podziemnych, kolporter, uczestnik akcji bieżących (m.in. akcje ulotkowe, napisy, wieszanie transparentów na obiektach publicznych, manifestacje). Od 1984 r. represjonowany. Z wykształcenia jest socjologiem. Specjalizuje się w mniejszościach narodowych i etnicznych, mniejszościach wyznaniowych, socjologii polityki oraz stosunkach międzynarodowych.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dr hab. Adamem Bobrykiem, prof. UPH, w programie Jarosława Skrobeckiego „Gość TV Wschód” http://www.tv-wschod.pl/wiadomosci/13807,gosc-tv-wschod