Jakiego świata chcemy?

Kubiak

Bardzo miło nam poinformować, że w najnowszym numerze czasopisma Ekologia nr 2/90/2019 ukazał się wywiad z Dyrektorem Naszego Instytutu, dr. hab. Mariuszem Kubiakiem, profesorem Uczelni, w którym poruszono niezwykle aktualne kwestie związane z miejscem bezpieczeństwa ekologicznego w ogólnej teorii bezpieczeństwa oraz kierunkami jego ewolucji. W czasopismie znalazły się także informacje na temat dwóch książek współredagowanych przez prof. Kubiaka "Współczesne bezpieczeństwo ekologiczne" oraz "Bezpieczeństwo w perspektywie ekologicznej". Serdecznie zapraszamy do lektury artykułów, które dostępne są tutaj.

Staż w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach

Informujemy, że Prokuratura Okręgowa w Siedlcach ogłasza konkurs na straż urzędniczy na docelowe 1 stanowisko starszego inspektora do spraw obronnych W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach (1/2 etatu). Więcj informacji na ten temat dostępnych jest tutaj.

Prezent zagraniczny

dla dr Małgorzaty Lipińskiej-Rzeszutek

z okazji Jej Jubileuszu

Rzeszutek

W bieżącym roku Pani dr Małgorzata Lipińskia-Rzeszutek obchodziła Jubileusz. Z tej okazji zaprzyjaźniony z naszą Uczelnią Państwowy Uniwersytet im. G.R. Dzierżawina w Tambowie (Federacja Rosyjska) wydał monografię pt. Prawa człowieka w mechanizmie bezpieczeństwa narodowego: doktryna prawa i praktyka prawna (ss. 352), której wstęp poświęcony został Jubilatce. Monografia ukazała się pod wspólną redakcją doc. Rusłana Puzikowa, profesora wizytującego naszego Uniwersytetu oraz prof. Jacka Zielińskiego. Gratulujemy Jubilatce, Inicjatorom i Autorom. Publikacja wkrótce w naszej bibliotece.

Podsumowanie programu Legia Akademicka

IMG 20190612 125555

W środę, 12 czerwca br. Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach miała miejsce wizyta przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej celem było podsumowanie Programu Edukacji Wojskowej Studentów w ramach Legii Akademickiej. Ze strony Uczelni uczestniczyła w nim JM Rektor UPH prof. dr hab. Tamara Zacharuk, prof. dr hab. Stanisław Topolewski, uczelniany koordynator programu oraz dr Maciej Tołwiński, pracownik dydaktyczno-badawczy Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa. Ministerstwo Obrony Narodowej, w imieniu wiceministra Tomasza Zdzikota reprezentował ppłk Dariusz Rewak oraz ppłk Maciej Dymitrowicz.

Serdeczne gratulacje

Miło nam poinformować, że Pani dr Malina Kaszuba, zastępca Dyrektora Naszego Instytutu uzyskała w dniu 22 maja stopień doktora habilitowanego. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego, równie owocnego rozwoju naukowego.