Nowa książka Pani dr Maliny Kaszuby

Serdecznie polecamy nową publikację Pani dr Maliny Kaszuby, p.t. "Siły Zbrojne w polityce bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej".

Sily zbrojne FR

Piknik Minsk

legia akademicka 01

W naszym Uniwersytecie odbyła się w czwartek 28 lutego inauguracja programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej. W uroczystości uczestniczyli JM Rektor prof. dr hab. Tamara Zacharuk wraz z prorektorami prof. dr hab. Mirosławem Minkiną i prof. dr hab. Anną Charutą. Przybyli również prodziekan Wydziału Humanistycznego dr Beata Gałek oraz Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa prof. dr hab. Mariusz Kubiak. Wykład inauguracyjny wygłosił dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński.

UWAGA !!!

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 10/2019 Rektora UPH zawieszone zostają zajęcia dydaktyczne w dniu 6 marca w godz. 10.00 - 14.30.

XXXI Olimpiada Filozoficzna

LogoPTF

Instytut Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa po raz kolejny włączył się w organizację Olimpiady Filozoficznej. Ta cykliczna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej jest od wielu lat realizowana przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne.

Najbliższe eliminacje odbędą się 16. lutego 2019 roku o godzinie 9.00 w budynku Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach. Zakwalifikowani uczniowie szkół średnich napiszą dwuczęściowy egzamin, składający się z eseju oraz testu wiedzy.

W skład Komitetu Organizacyjnego szczebla okręgowego wchodzą członkowie Siedleckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego: dr Maciej Tołwiński (przewodniczący), dr hab. Mariusz Kubiak, prof. UPH, dr hab. Adam Bobryk, prof. UPH. dr Cezary Kalita, ks. dr Grzegorz Stolarski oraz dr Ewa Zgolińska.