2018

Trwa nabór artykułów naukowych do numer 2(4) 2018 czasopisma naukowego "De Securitate et Defensione. O Bezpieczeństwie i Obronności". Serdecznie zapraszamy do współpracy autorów poświęcających swoje badania zagadnieniom bezpieczeństwa i obronności.
Czasopismo znajduje się w prestiżowej bazie ErihPlus.

Szczegółowe wymogi edytorskie dostępne są na stronie internetowej czasopisma.

Przesłane teksty podlegają obowiązkowej recenzji naukowej w formule double-blind.
Periodyk wydawany jest w formie elektronicznej jako półrocznik.
Teksty prosimy przesyłać na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszelkie pytania prosimy również kierować pod wskazany adres.

konferencja polska rosja 01

Na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Polska-Rosja, której tematami przewodnimi były: „Bezpieczeństwo, społeczeństwo, gospodarka”. W tegoroczną, jubileuszową edycję konferencji, której pomysłodawcą i regularnym organizatorem był dotąd Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Studiów Strategicznych z Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa Wydziału Humanistycznego włączył się również Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych UPH. Współorganizatorami konferencji były: Państwowy Uniwersytet im. G. R. Dzierżawina w Tambowie, Rosyjski Uniwersytet Przyjaźni Narodów w Moskwie, Rosyjski Uniwersytet Transportu w Moskwie, Rosyjski Uniwersytet Ekonomiczny im. G. W. Plechanowa - filia w Briańsku, Uniwersytet Stradynia w Rydze oraz Bałtycka Akademia Międzynarodowa z Rygi. Po raz czwarty wykład otwierający konferencję wygłosił Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacji Rosyjskiej w Polsce – Jego Ekscelencja Sergey Vadimovich Andreev, któremu towarzyszyła małżonka - Polina Antonovna Andreeva oraz III Sekretarz Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce - Yury Ponnik.

Polska i jej sąsiedzi.
 Polityka–Gospodarka–Społeczeństwo–Kultura

Zawody Okręgowe

Organizator zawodów: Olimpiada jest organizowana na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem zawodów jest Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Instytucie Europeistyki, Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Polecamy trzy nowe publikacje:

monografie

Polska-Rosja. Współczesny świat. Zintegrowany czy zdezintegrowany?, Malina Kaszuba, Marta Stempień, Mateusz Niedbała (red.), UPH Siedlce, Rytm Oficyna Wydawnicza, Warszawa-Siedlce 2018.

Polska-Rosja. Kryzysy, konflikty, wyzwania, Mateusz Niedbała, Marta Stempień (red.), UPH Siedlce, Rytm Oficyna Wydawnicza, Warszawa-Siedlce 2018.

Polska-Rosja. W świecie globalnych przeobrażeń, Anna Piskorz, Damian Jarnicki (red.), UPH Siedlce, Rytm Oficyna Wydawnicza, Warszawa-Siedlce 2018.

Dr hab. Adam Bobryk odznaczony
Krzyżem Wolności i Solidarności

IMG 9041

Bardzo miło nam zakomunikować, że dr hab. Adam Bobryk, prof. UPH z Naszego Instytutu został wyróżniony Krzyżem Wolności i Solidarności. Nagrodzeni zostali nim przez prezydenta RP, działacze opozycji demokratycznej z lat osiemdziesiątych. Podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, Krzyże wręczył dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie Marcin Krzysztofik.