Współorganizacja konferencji naukowej

Certyfikat

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa był współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji Naukowej zorganizowanej 25 kwietnia 2019 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Stradynia w Rydze (Łotwa) nt. „Aktualne problemy systemu prawa”. Udział w jej organizacji miał miejsce w ramach współpracy naukowej między Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach i Uniwersytetem Stradynia.

Nasz Instytut był reprezentowany przez Prof. dr hab. Jacka Zielińskiego, który wygłosił referat pt.  „Disciplinary responsibility of the judiciary. The case of Polish reform”.

Umowa o współpracy z 18 Dywizją Zmechanizowaną w Siedlcach

umowa dywizja 01

W dniu 9 maja Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny zawarł porozumienie o współpracy z Dowództwem 18. Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego. Umowę podpisała JM Rektor prof. dr hab. Tamara Zacharuk i dowódca 18 DZ gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński, w obecności Prorektora prof. dr hab. Mirosława Minkiny, Dyrektora Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa prof. dr hab. Mariusza Kubiaka, oraz pracowników INSiB prof. dr hab. Stanisława Topolewskiego i dr Pawła Szmitkowskiego.

UWAGA !!!

W związku z przyjazdem no naszego Instytutu profesora wizytującego Andrieja Koszkina zmianie ulegają niektóre rozkłady zajęć. Dostępne są one w poniższych linkach:

6-10.05.2019.

13-16.05.2019.

Zakończenie programu Legia Akademicka

legia akademicka zakonczenie 21

W Budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach miało miejsce uroczyste zakończenie części teoretycznej przeszkolenia wojskowego w ramach programu edukacji wojskowej studentów Legia Akademicka. Nasz Instytut już drugi raz zaangażowała się w ten projekt, pozwalający studentom odbyć przeszkolenie wojskowe.

Wśród gości, którzy przybyli na uroczystość, prof. dr hab. Stanisław Topolewski, koordynator programu w UPH w Siedlcach, powitał przed wszystkim:

• Jej Magnificencję Rektor prof. dr hab. Tamarę Zacharuk,
  • Prorektor ds. studiów prof. dr hab. Annę Charutę,
  • Prorektora ds. nauki prof. dr hab. Mirosława Minkinę,
  • Dyrektora INSiB prof. dr hab. Mariusza Kubiaka,
  • Prof. dr hab. Jerzego Kunikowskiego,
  • Przedstawiciela Dowództwa 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach – Zastępcę Szefa Sztabu do spraw operacyjnych, płk Mariusza Reichela,
  • Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach, ppłk Michała Oździńskiego,
  • Szefa Sztabu, Zastępcę Dowódcy 53 Batalionu Piechoty Lekkiej WOT, mjr Marcina Kozieła.

Gorąco polecamy najnowszą monografię Pana dr hab. Mirosława Minkiny, prof. UPH pt. "Kolorowe rewolucje w przestrzeni poradzieckiej. Geneza. Istota. Skutki".

Kolorowe rewolucje